Ilmaga või ilmata?

Ilmajutte maalt ning merelt 🙂 !

„Ilmatargad pilgutavad silma, lootust andev on prognoos..”

Kas pole imeline minna nädalavahetusele vastu saatjaks üdini päikesest ja soojast embavast tuulest hoitud ilm?! Millal siis veel, kui mitte nüüd ja praegu lubada endale kosutav puhkus metsas, maal ja mere ääres. Õige pea on algamas sügis ning sellel pimedal ajal kuluvad hädasti ära suvesoojad mälestused mõnusast, elamustest tulvil puhkusest, mida meenutades paitab südant rõõmudeparaad ning suunurkades tukselb pugisev naer .

Kui palju mängib aga rolli Sinu puhkuseplaanides ilm? Kas jälgid pingsalt ilmateadet või lööd käega ning lased end päeval üllatada?

“Ahoi, ilmataat – hellita meid küllusliku päikese, sooja merevee ja sumedate suveõhutega, milles pole kohta ei sääskedel, parmudel ega külmal vihmal!” Arvame, et umbes täpselt peaaegu kõik puhkajad mõtlevad nii, kui on nõuks võtnud suvepuhkuse kodust eemal veeta.

Kui ilm on täiuslik, siis polegi vaja enamat, kui rannast tulles toitvat kõhutäidet ning pehme padjaga hellitavat aset – kõige muu eest hoolitseb lahke ilmataat! Õnneks on need kaks väga olulist asja meil olemas ning soovitame soojalt ja julgelt neid võimalusi kasutada. Kohvik-restos on maitseküllased road ning hubased palk- või kämpingmajad võtavad sind lahkelt ööks hoida! Hinnad on sõbralikud ning Londoni kesklinnaga võrreldes mõistlikud 🙂 Ja kui mere äärde ei viitsi palaval päeval kõndida, siis privaatne basseiniala lamamistoolide ning välibasseiniga pakuvad mõnusta jahutust vaid paari sammu kaugusel Sinu majutusmajakesest!

Mida aga teha siis, kui ärgates on ilmataat justkui aadressiga eksinud ning päikese asemel päeva ohtralt vihma mahutanud? Ilmselt ei tahaks üldse sel juhul kodust välja minna või kui oled juba kodust eemal, puhkamas, siis tahaks asjad pakkida ning koju naasta. Ilmale garantiid anda ei saa, küll aga annab see võimaluse koos kuulata vihma trummeldamist katusele ning meelde tuletada mõni ammune mäng lapsepõlvest või õppida sootuks mõni uus seltskonnamäng. Ärge siis unustage reisile minnes kotti pista väikest kaardipakki, miks mitte ka ruubiku kuubikut ning mõni taskuviktoriin, mis aitavad seltskondi üheks liita iga ilmaga! Sõber google aitab kindlasti hädast välja, kui endal mõnda head seltskonnamängu ideed parasjagu ei ole. Sa ei pea muretsema – vanasti ei olnud mängud väga keerulised ega vajanud ka palju juhendeid, seetõttu saad hakkama kindlasti käepäraste vahenditega. Kui oled aga juba Metsaluigele ja ilma on meil kesine, siis selleks puhuks on meil puu- ja elektriküttega saun, mis „päästab päeva”, sest kuumast saunast mäsleva ilma valda astudes tunned, kuidas elu pulbitseb! Ja nagu eespool juba kirja sai, siis meil on kohvik-resto, mille siseterrassilt saab looduse vaatemänge ohutult jälgida ning end hea ja paremaga kostitada.

Seega –

“Pole sooja ilma,

pole külma ilma,

pole rannailma

pole suusailma

pole koerailma

pole – pole kassi-ilma

Ah, ajame siis läbi ilma ilma! ”

(R.Pajusaar)

Kinkekaart